Haber

Tekirdağ’da depremzede tedavi altına alındı: 9 yakınımızı kaybettik

Kahramanmaraş’ta meydana gelen şiddetli depremler 11 ilde yıkıma neden oldu.

Depremin 11. gününde yaralar sarılmaya devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremin etkilediği illerden getirilen yaralı 8 depremzede Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, tedavisi tamamlanan 1 depremzede taburcu edildi.

“9 yakınımızı kaybettik”

Hastanede tedavi altına alınan depremzedelerden Zeliha Yılmaz, “Kaldığımız aile apartmanıydı. Enkazdan kendi imkanlarımızla çıktık. Kızım 2 saatte ben de 4,5 saatte çıkabildik. Depremde 9 yakınımızı kaybettik.”sözlerini kullandı.

“Şu anda 7 depremzede hastanemizde tedavi ediliyor”

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdem Alpsoy da yaptığı açıklamada, “Üniversite olarak deprem bölgelerinde üslerimizi koruyoruz. Aynı zamanda tıp arkadaşlarımızı da buradan bölgeye sevk ettik. İlimize gelen depremzedeler hastanemizde tedavi ediliyor. Şu anda, Hastanemizde 7 depremzedenin tedavisi sürüyor.Onlara hem tıbbi hem de manevi olarak destek olacağız.Polikliniğimiz gün boyu hizmet vermeye devam edecek.Bu süreçte depremzedelerimize en yeterli sağlık hizmetini vermeye çalışıyoruz. İnşallah bu süreci hep birlikte atlatacağız.”dedi.

adapazarihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu