Haber

Sincan Belediyesi Can Dostlarımızı Unutmadı!

Ankara Sincan Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerde afet bölgesine ilk ulaşan kurumlardan biri. Sincan Belediyesi’ne bağlı ekipler, bir yandan arama kurtarma çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da depremzedelerin barınma ve gıda ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarını sürdürürken, can dostlarımızı da unutmadı. Asırlık afetin ilk saatlerinde Sincan Belediyesi, asırlık afetin yaşandığı illere acil yardım ekipleri ve hayvan ambulansları göndererek, sarsıntıdan zarar gören hayvanların yaralarını iyileştirdi.

Ayrıca arama kurtarma çalışmalarında sadece enkazdan sağ kurtulan hayvanlar değil, görev sırasında yaralanan köpeklere uzman veteriner hekimler tarafından müdahale edildi. Arama kurtarma çalışması sırasında enkazda bulunan cam kırığı ve moloz nedeniyle ayağından yaralanan kurtarma köpeğine ilk müdahale ekiplerince yapıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri Jandarma Arama Kurtarma ekiplerine ait arama kurtarma köpeği, yaptığı ilk müdahalenin ardından görev alanına döndü.

Sincan Belediyesi, afet bölgesindeki küçükbaş ve büyükbaş hayvanları da unutmadı. Dünyaya yeni gözlerini açan bir kuzu da gruplar tarafından incelendi. Bölgede çalışan gruplar, sahiplerini kaybeden sokak hayvanları ve evcil hayvanlar için beslenme alanlarına da yaş ve kuru mama bırakıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu