Haber

MHP’den İYİ Parti’ye İttifak Çağrısı

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Genel Lider Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti’ye katılım davetini yayınladı. Açıklamada, “Cumhurbaşkanımız İYİ Parti’ye yeni bir çağrı iletiyor ve saygıdeğer kamuoyu ile paylaşıyor. Biz sizi aradık eve dönmediniz, memleketin bekası için yerel yönetimde komşu olalım. ” İYİ Parti’nin Bahçeli’nin çağrısına nasıl yanıt vereceği merak konusu olurken, gözler Pazartesi günü yapılacak Başkanlık Divanı toplantısına çevrildi. Bu zirvede konunun masaya yatırılacağı ve görüşmenin ardından GÜZEL Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu’nun çağrıya ilişkin açıklama yapacağı öğrenildi.

MHP’DEN YETER PARTİSİNE İTTİFAK ÇAĞRISI

2019 yerel seçimleri ve 14 Mayıs genel seçimlerinde CHP ve Millet İttifakı’nın ana paydaşı İYİ Parti’nin bundan sonraki süreçte nasıl bir yol haritası izleyeceği merak konusu oldu. CHP ile yeni bir ittifaktan yana olmayan DÜZGÜN Partisi, MHP’den davet aldı.

“ÜLKENİN FAYDALARI İÇİN YEREL GÜÇTE KOMŞU OLALIM”

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, CNN Türk’ten Hande Fırat’a İYİ Parti’ye Genel Lider Devlet Bahçeli’den mesaj gönderdi. Bahçeli yaptığı açıklamada, yerel seçimlerde ÂLÂ Partisi’ne ittifak çağrısında bulundu. Mesajda şu ifadelere yer verildi: “Sayın Cumhurbaşkanımız, 1 Ağustos 2019 tarihinde Twitter üzerinden bir mesaj yayınlayarak, geçmişte MHP’de yer alan ve daha sonra GÜZEL Parti’ye geçen isimlere davette bulundu. ‘Sizi aradık. , eve dönmedin, memleketin iyiliği için yerel yönetimlerde komşu olalım’ dedi.

GÖZLER PAZARTESİ YAPILACAK TOPLANTIDA

Bahçeli’nin açıklamasının ardından gözler İYİ Parti’den yapılacak açıklamaya çevrildi. Başkanlık Divanı Pazartesi günü ÂLÂ Parti’de toplanacak. Parti yöneticilerinin bir araya geleceği toplantıda MHP’den gelecek açıklama da masaya yatırılacak.

BAHÇELİ’NİN GÖRÜŞMESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILACAK

Görüşmenin ardından Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu bir açıklama yapacak. Bu açıklamada İYİ Parti’den Bahçeli’nin açıklamasına ilk tepkinin öğrenilmesi bekleniyor. Bu açıklamayla birlikte Bahçeli’nin İYİ Parti’den yaptığı davetin partinin ilk yarısına duyurulması bekleniyor.

İYİ PARTİ İSİMLERİ YANSIDI

Öte yandan Bahçeli’nin sözleriyle ilgili partiden açıklamalar geldi. YETERLİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın, “Devlet Bey üçüncü bir yol arıyorsa, yani milliyetçiler ligi kurmak istiyorsa biz zaten varız. Buyrun” dedi. açıklama yaptı.

kadirliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu