Haber

Mersin’de Şiddetli Yağmur ve Dolu Hayatı Olumsuz Etkiledi

Mersin’i dolu ve sağanak yağmur vurdu, üzerine yıldırım düşen vatandaşların panik anları kameralara yansıdı.

Dolu ve sağanak yağışın ardından yollar dereye dönerek bazı binaların zemin katlarını sular altında bıraktı.

MERSİN – Mersin’in Faziletti ilçesinde şiddetli yağış ve dolu hayatı olumsuz etkiledi. Bazı binaların zemin katlarını su bastı, yer yer su birikintileri trafik akışını durma noktasına getirdi. İlçede yağış devam ederken, belediye ekipleri teyakkuz halinde tutuluyor. Ateş ederken yakınlarına yıldırım düşen vatandaşın panik anları kameralara yansıdı.

Erdemli ilçe merkezinde saat 18.00 sıralarında sağanak yağış etkili olmaya başladı. İlçe merkezine yakın olan Koyuncu Mahallesi’nde de dolu yer yer etkili oldu. Akşam saatlerinde etkisini daha da artıran şiddetli yağmur, ilerleyen saatlerde yer yer sele neden oldu.

Çevre yolunda oluşan su birikintileri zaman zaman araç trafiğini durma noktasına getirdi. Bazı binaların zemin katlarını ve bir binanın altındaki otoparkı su bastı. Belediye ekipleri riskli noktalara iş makineleriyle müdahale etti.

“Yağmur bazen yerini doluya bıraktı”

Koyuncu Mahallesi sakinlerinden Ferhat Peker, “Saat 18 sıralarında başlayan yağmur yer değiştirerek zaman zaman doluya dönüştü. Daha sonra sağanak şeklinde devam etti. Mahalleler arasında su birikintileri oluştu. Halen devam ediyor. Yetkililer sabaha kadar yağmur yağacağını bildirdi.”

Zemin kat ve otoparkın sular altında kaldığı Koyuncu Mahallesi sakinlerinden Ali Dölek, “Şiddetli yağmur nedeniyle zeytinliklerin üst tarafından gelen sular durumu 70-80 yaptı. Sitemizin A blok zemininde bulunan otopark ve depoda santimetre. Erdemli “Belediyeye başvurduk. Neyse ki, bir kepçe gönderdiler. Tepeden bir kanal ayrıldı. Suyun bir nebze de olsa alçalmasını engelledik” dedi.

Yağışlı havanın devam etmesinin beklendiği öğrenilirken, belediye ekiplerinin iş makineleriyle tedbirli tutulduğu öğrenildi.

hayrat-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu