Haber

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, CHP Milletvekili Dinçer’e Destek Programına Katıldı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları’nın (Mersin ESOB) CHP Mersin Milletvekili Talat Dinçer’e destek için düzenlediği programa katıldı. Başkan Seçer, “Aklımızı kullanacağız, vicdanımıza sesleneceğiz. Ben ülkemde barış istiyorum. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı olmasını diliyorum.”

Başkan Seçer, MESOB’un CHP Mersin Milletvekili Talat Dinçer’e destek ve hizmetlerinden dolayı teşekkür etmek amacıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlediği programa katıldı. Programda; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin Milletvekili Adayı Talat Dinçer, Mersin ESOB Başkanı Veysel Sarı, meslek odaları başkanları, idare ve denetim kurulu üyeleri ile Meclis üyeleri katıldı.

Önder Seçer, esnafın çok büyük bir aile olduğunu belirterek sözlerine başladı ve bu ailenin Mersin’deki evladı Talat Dinçer’in yarın yapılacak seçimlere CHP Mersin Milletvekili olarak katılacağını söyledi. millet iradesinin yansıdığı meclistir.

Türkiye’de herkesin siyasetin içinde yer alması gerektiğini belirten Seçer, şöyle devam etti:

“ÜLKEMDE HUZUR İSTİYORUM”

“Siyaset herkesin, her dairenin temsil edilmesi gereken bir yerdir. Talat Dinçer de birçok yanlışa rağmen ayakta kalan esnafın hakkını savunacak bir arkadaşımızdır. Belediye başkanınız olarak benim rengim bellidir, ben belediye başkanıyım. Ben CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yum Türkiye Cumhuriyeti’nin 13.Cumhurbaşkanı olmak isterdim Aklımızı kullanacağız vicdanımıza sesleneceğiz Ülkemde barış istiyorum.

“Yeter ki sandığa yansıyan irademiz sandıktan aynı şekilde çıksın”

Önder Seçer, milletvekili olduğu dönemde CHP milletvekilleri olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında esnafın sorularını çözümlemek için çaba sarf ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“İnşallah bu dönem de sizi mecliste Talat Dinçer kardeşimiz temsil eder. Ama bir fark olur. O zamanlar biz muhalefet saflarında oturuyorduk, iktidar saflarında yer alacak. Yani gelecek. icra dairesinde olsun icra yetkisine sahip olacak ve sorunlarınızı çözmek için her türlü çabayı gösterecektir bundan eminim çünkü siniktir tabandan gelir esnafın derdini bilir herkesin derdinin farkında ama bunu tek başına yapamaz, buna destek olmak lazım.”

Önder Seçer, son 4 yılda esnafla birlikte birçok düşünceyi birlikte yaşadıklarını hatırlatarak, şöyle konuştu:

“Karşılıklı anlayış içinde birbirimize yardımcı olmaya çalıştığımızı düşünüyorum. Çünkü hep olumlu yaklaştık. ‘Bu şehirde esnafımız ekonominin lokomotifi, aslında toplumdaki sigortası, esnafı’ dedik. hayatın kendisidir.’ Esnaftan kötü çıkmaz Ahilik kötü adam yapmaz.O toplum zaten onu dışlar.Ahilik Anadolu’da yüzlerce yıllık bir kültürdür.Ahilik ‘Yalan, insanları kandır, kötü ol’ demez Ahilik. ‘Paylaş, yardımcı ol, yapma Böyle bir kültürden geldiğin için göreve geldiğim günden beri esnafımızı önemsiyorum ve birçok bahiste yardımlarını gördüm. Allah razı olsun.

“HİÇBİR SİYASİ TOPLUMUN BELİRLİ KESİMLERİNE HAKARET ETMEDİK”

Türkiye seçimlere farklı bir atmosferde gidiyor. Normal bir süreç değil. Türkiye hiç bu kadar olağanüstü bir durumda olmamıştı. Daha önce hiç bu kadar çok siyasetçi birbirine karışmamıştı. Bırakın Cumhurbaşkanını, hiçbir siyasetçi, özellikle de Başbakan, toplumun belli kesimlerine asla hakaret etmemiştir. Merhum Demirel’den, Ecevit’ten, Erbakan’dan, Türkeş’ten böyle aşağılayıcı sözler duymadık. Şimdi tablo çok farklı. İktidara bir şey söyleme; yandık Tenekeyi yersen, laneti yersin. Liyakat, bilgi ve beceri sahibi gençler, bürokratlar; şimdi hepsi devre dışı. Emir ve talimatlar doğrultusunda imza atan atanmış bakanlar ve bürokratlarla bu ülkeyi heba etmeyelim. Milletin sözü.”

Esnaf birliğinin önemine dikkat çeken CHP Mersin Milletvekili Adayı Talat Dinçer de Mersin’in hak ettiği değeri alabilmesi için ilgili tüm kurumlarla temas halinde olduklarına işaret ederek, “Bugün sıkışıp kaldılar” dedi. CHP’nin baskısıyla oldu. Emekli maaşları CHP’nin baskısıyla geldi. EYT, CHP’nin baskısıyla ‘yapacağım’ dedi. Esnafımız yine işin içinde değil. Ama inşallah iktidara geldiğimizde bunların hepsini çözeceğiz. Biz sizin yerinize çözeceğiz” dedi.

Dinçer, CHP’nin esnafı rahatlatacak projeleri hayata geçireceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

pozanti-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu