Teknoloji

magdur.com depremle ilgili bilgi kirliliğini önlemeyi hedefliyor

Türkiye’de 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04:17 sıralarında meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki deprem şok edici yıkıma neden oldu. Kahramanmaraş’ta saat 13.24 sıralarında ilk sarsıntının üzerine 7.6 büyüklüğünde ikinci sarsıntı meydana geldi. Magdur.com sitesi depremle ilgili gerçek bilgilere ulaşmak için oluşturulmuştur.

Deprem, Kahramanmaraş’ın yanı sıra Adana, Diyarbakır, Osmaniye, Malatya, Hatay, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa illerinde de ağır hasara yol açtı. Devlet ekiplerinin yanı sıra çok sayıda gönüllü vakıf ve kuruluştan, vatandaşlardan ve dünyanın farklı ülkelerinden gruplar, ekipman, gıda, giyecek, ısıtıcı ve battaniye gibi bağışlar deprem bölgelerine ulaştırıldı. Kesintisiz konaklama bölgeleri oluşturuldu ve mali yardım kampanyaları başlatıldı.

magdur.com depremle ilgili bilgi kirliliğine son verecek

İletişimin en fazla internet üzerinden sağlandığı bu dönemde yardımların yanı sıra depremzedelerin işlerini kolaylaştırmak için web siteleri geliştirilerek vatandaşlar tarafından hizmete açıldı.

Depremzedeler için hizmete açılan sitelerden biri de magdur.com oldu. magdur.com depremden etkilenen vatandaşlar için bilgi kirliliğini önlemek ve depremle ilgili doğru gelişmeleri tek bir sitede toplayarak vatandaşlara ulaştırmak amacıyla kurulmuştur. AKUT, AFAD, AHBAP ve Umut Hareketi yardım kuruluşlarının resmi sitelerine site üzerinden tek tıkla kolayca ulaşmak mümkün. magdur.com ayrıca vatandaşları yardım davetlerine ve saygın bağış adreslerine yönlendirmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu