Haber

Kılıçdaroğlu ve İnce’nin adaylığına ve yazdığı dilekçeye itiraz eden kişi ortaya çıktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Vatan Partisi lideri Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığı için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) yapılan itirazların detayları ortaya çıktı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener’in dün yaptığı açıklamada Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce’nin adaylığına yapılan itirazların da reddedildiğini açıklamasının ardından gözler itiraz dilekçelerine çevrildi.

T24’ten Eray Görgülü, itirazı yapan kişinin Adalet Platformu Lideri Adem Çevik olduğunu tespit etti.

Çevik’in yazdığı dilekçelerde şu ifadeler yer alıyor:

“Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Lideri 7’li tablo (6+1)’nin desteklediği Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı, aksine darbe girişiminde bulunarak teröre hapis yatanları serbest bırakacak. Cumhurbaşkanı, “Siyasi partilerin anayasasına, kanunlarına ve tüzüklerine uymak, yargıya talimat vermek” dedi. YSK’ya verilen ittifak anlaşmasıyla 6+1 tablosunun ittifak başkanları tarafından yönetileceği belirtildi.

14 Mayıs 2023 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olan Taşra Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, tüm Kuran kurslarını kapatacağını açıklamış, anayasa ve maddelerini alenen çiğneyerek darbe girişiminde bulunmuştur. ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmektir. Adaylığının geri alınmasını istiyorum.”

kirkagac-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu