Haber

İstanbul’da avukatla birlikte kadını öldüren zanlı yarın hakim karşısına çıkacak

Bakırköy’deki ofisinde husumeti olduğu avukat Servet Bakırtaş ile bir kadını öldüren sanık hakkında iki kez ağırlaştırılmış müebbet istemiyle açılan davanın ilk duruşması yarın görülecek.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık Abdullah Türkoğlu’nun 2014 yılında Yenibosna’daki Spotçular Çarşısı’nda iş yeri olduğu, aynı yerde iş yeri olan Burak Ocak ile tartıştığı ve tutuklandığı belirtildi. Ocak’ı tabancayla yaralamaktan.

İddianamede, sanık Türkoğlu’nun tahliye edilmesinin ardından Ocak’ın avukatlığını yapan merhum avukat Servet Bakırtaş’ın hakkında haciz işlemi yaptığı belirtildi. Sanık Türkoğlu’nun Ocak ve avukatı Bakırtaş’a husumet beslediği ve ikisini de öldürmeye karar verdiği belirtildi.

Sanık Türkoğlu, 6 Temmuz 2022’de Servet Bakırtaş’ın avukatlığına giderek mağdura, “Ben Abdullah Türkoğlu, beni hatırladınız mı?” Bakırtaş’ı yanına aldığı tabancayla 2 el ateş ederek öldürdüğü ve olay yerinden kaçtığı kaydedildi.

İddianamede zanlının Burak Ocak’ı öldürmek için Spotçular Çarşısı’na taksiye binerek gittiği, Ocak’ı bulamayınca halası Öznur Tufan’ı öldürerek kaçtığı belirtildi.

“Cinayetleri kasten işledi”

Sanığın merhum Servet Bakırtaş’ı olaydan 1 yıl önce öldürmeye karar verdiği, olayda daha önce kullandığı ruhsatsız silahı olaydan sonra kaçmayı düşündüğü için satın aldığı ve sahte kimlik kartını yanında bulundurduğu iddianamede, iddianamede, sanığın zaman içinde yakaladığı manevi sükûnete rağmen cinayet kararından vazgeçmediği belirtildi. Eylemini ani öldürme kastı ile değil, belli bir planın icrası kapsamında ve tasarımla gerçekleştirdiği belirtildi.

İddianamede sanığın olaydan sonra kimliğini gizlemek amacıyla yolda bulduğu başka bir kişinin kimliğine kendi fotoğrafını ekleyerek “resmi belgede sahtecilik” suçunu işlediği ve suçu kendisinin işlediği belirtildi. “resmi belgede sahtecilik” suçundan merhum Servet Bakırtaş’a karşı “kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak öldürme” suçunu işlediği öğrenildi. Ayrıca “bulundurma” suçunu işlediği belirtildi.

Sanıkların merhum Öznur Tufan’ı öldürdüğü olayla ilgili de iddianamede değerlendirmeler yapıldı.

İddianamede, sanıkların maktul Tufan’ı öldürmek kastıyla hedef alarak tek kurşunla öldürdüğüne dikkat çekilirken, savunmasında sanıkların maktul Öznur Tufan’a yönelik eyleminin gerçekleştirildiğinin anlaşıldığının anlaşıldığı belirtildi. “ani öldürme niyeti” ile.

İddianamede sanık Abdullah Türkoğlu, “kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme” ve “kadına karşı kasten öldürme” suçlarından “resmi belgede sahtecilik” suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. belgeler” ve “ruhsatsız silah bulundurma”. hapis cezasına çarptırıldı.

Davanın duruşması yarın Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

meram-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu