Haber

Hataylı Afet Mağdurları Esnaf ve Sanatçılar Mersin’de Dayanışma Standı Açtı

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Hatay’da esnaf, sanatkar ve sanatçılar Mersin’in Yenişehir ilçesinde dayanışma standı açtı.

Yenişehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, belediye tarafından Yenişehir Faaliyet Alanı’nda “Hataylı Esnaf ve Sanatkarlarla Dayanışma Etkinliği” düzenlendi.

Etkinlik kapsamında Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hataylı esnaf, sanatkar ve sanatkarlar stant açtı.

Stantlarda yöresel eserler, ikramlar ve sanat eserleri sergilendi.

Programın açılışında Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Hataylı esnaf ve sanatkarların her zaman yanında olduğunu belirtti.

Vatandaşları stantları ziyaret etmeye davet eden Pehlivan, “İnşallah yıkılan evler, işyerleri yeniden yapılacak. Hayat yeniden yeşerecek. Bu süreçte birbirimize destek olmalıyız. Biz yaşayan ve paylaşma anlayışını canlı tutan bir ülkeyiz. .Mersin olarak her zaman Hatay’ın yanındayız, olmaya da devam edeceğiz.” ” tabirini kullandı.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de yaraları birlikte saracaklarını kaydetti.

Antakya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Lideri Sabit Teksöz, desteklerinden dolayı Mersin Valiliği ve Yenişehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Programa Yenişehir Kaymakamı Nevzat Şengök, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, esnaf ve sanatkarlar katıldı.

Etkinlik 11 Haziran’a kadar devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu