Haber

Diyarbakır Bağlar Belediyesi Çöp Konteynerlerini Onarıyor

Diyarbakır Bağlar Belediyesi, ilçede tahrip olan ve kullanılamaz hale gelen çöp konteynerlerinin bakım ve onarımını gerçekleştiriyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, mevsim şartları ve çeşitli sebeplerden dolayı hasar gören veya bakımsız kalan çöp konteynerleri, Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan bakım onarım ekipleri tarafından kontrol edilerek kış kurallarına hazır hale getiriliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ilçe merkezindeki çöp konteynırlarının bakımını yaptıklarını, ihtiyaç sahibi kırsal yerleşim yerlerine ise yeni çöp konteynırları yerleştirdiklerini belirtti.

Konteynerlerin dezenfekte edildiğini, koku ve hastalık riskine karşı önlem aldıklarını kaydeden Beyoğlu, “Temizlik süreklilik gerektirir. Bu çalışmalarımızı düzenli olarak yürütüyoruz. Çeşitli nedenlerle zarar gören, tahrip olan, bakımsız kalan konteynerleri yenileriyle yeniliyoruz. uzman ekiplerin çalışması. Aynı zamanda çevre ve insan sağlığını korumak amacıyla dezenfekte ediyoruz.” “Şu ana kadar tüm kırsal yerleşim yerlerimizin konteyner ihtiyacını karşıladık.” İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu