Haber

CHP’li vekilden Erdoğan’a ‘Hatay’ tepkisi: Yüzyılın itirafı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin dün Hatay’da düzenlediği toplantıda ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı.

Erdoğan toplantıda şunları söyledi: “Merkezi hükümet ile yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma içinde olmazsa o şehre hiçbir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? “Şu anda Hatay garip ve hüzünlü kaldı” dedi. Erdoğan’ın sözleri tepki çekti.

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, sosyal medya hesabı X’te şunları yazdı: “Yüzyılın itirafı! Erdoğan’ın sözlerini “21 yıllık AKP iktidarının üvey evladı Hatay” sözleriyle eleştirdi.

Güzelmansur, paylaşımında şunları söyledi:

“21 yıllık iktidarları boyunca; Tüm uyarılara rağmen havalimanını fay hattı üzerine yaptılar. Kamu yatırım programlarında en az projeyi, en az kaynağı Hatay’a verdiler. Depreme kadar Türkiye’nin en çok vergi toplayan 7. ili olan Hatay, aldığı kamu yatırımlarında ise hep sonlarda yer aldı. Depreme rağmen 2024 kamu yatırım programında Hatay için doğrudan kamu yatırım projelerine ayrılan kaynak 12,6 milyar lira. Hatay’da depreme rağmen 2023’te toplanan vergi miktarının 42,7 milyar olduğu ortaya çıktı. Hatay’a hastane yapmadılar. Konut yapmadılar. Yol yapmadılar. Bu yüzden en çok biz öldük. Bu yüzden en çok yıkılan biz olduk. Bu yüzden en fazla maddi ve manevi kaybımız oluyor” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu