Teknoloji

Apple’dan Beklenmedik İlginç Karar: iOS 17 ile Çağrı Sonlandırma Düğmesi Yer Değiştiriyor!

Geçtiğimiz haziran ayında tanıttığı yeni akıllı telefon arayüzü iOS 17 ile büyük ses getiren Apple, iPhone modellerinde tasarım değişikliklerini sürdürüyor. Son olarak şirket, telefon görüşmelerinde ortaya çıkan tuş grubunu yeni arayüz sisteminde yenileme kararı aldı. Ünlü markanın yaptığı yenileme ile davet sonu butonu farklı bir yere konumlandırıldı. Detaylar haberde.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, bu yıl geliştirdiği iOS 17 arayüzü ile iPhone cihazlarına yeni özellikler getirmeye devam ediyor.

Bu yıl akıllı telefonları için bazı köklü değişiklik kararları almayı hedefleyen şirket, uzun süredir dokunmadığı konuşma ekranını nihayet yenilemeye hazırlanıyor.

Özellikle anahtar grubu için yeni planları olan Apple, diğer araçlara göre konumu nedeniyle tek başına kalan davet sonlandırma anahtarını değiştirecek.

iOS 17 ile kırmızı buton, diğer davet fonksiyonlarının yanındaki alt konumuna taşınacak ve en sağda yer alacaktır.

Öte yandan şirket, tüm kilit personeli ekranın daha aşağısına taşıyarak orta kısmı boş bırakacaktır.

Mevcut değişikliğin sebebine gelecek olursak Apple, yeni arama ekranının kullanıcılar için çok daha rahat ve ergonomik olduğunu düşünüyor.

Firmanın bu görüşünün yanı sıra uzun süredir birebir kalan tuş takımının bir anda değişeceğini düşünürsek, kullanıcıların kas hafızalarını yenilemeleri için biraz zamana ihtiyaç duyacaklarını söyleyebiliriz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni arama ekranını beğendiniz mi? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu