Haber

Ailesi Gazze’de mahsur kalan İskoç Başbakanı: Dünyanın artık yeter demesi için daha kaç çocuğun ölmesi gerekiyor?

İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf, Gazze’nin şu anda yoğun bombardıman altında olduğunu ve telekomünikasyonun kesildiğini belirterek, “Dünya artık yeter demeden önce (Gazze’de) daha kaç çocuğun ölmesi gerekiyor?” dedi.

İngiltere’ye bağlı İskoçya’nın Başbakanı Hamza Yusuf, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Filistin’in Gazze Şeridi’nin İsrail tarafından yoğun saldırı altında olduğunu, telekomünikasyonların kesildiğini ve kendilerine ulaşamadıklarını belirtti. Yaklaşık 3 haftadır bu bölgede mahsur kalan ailesi.

İskoçya Başbakanı, “Sadece bu gece hayatta kalmaları için dua edebiliriz. Dünyanın artık yeter demesi için daha kaç çocuğun ölmesi gerekiyor?” sözlerini kullandı.

Yusuf, 9 Ekim’de yaptığı açıklamada, Filistinli eşinin anne ve babasının Gazze’de mahsur kaldığını belirtti.

Hamza Yusuf, İskoçya’da yaşayan eşinin annesi ve babasının, çatışmalar başladığında kayınpederinin 92 yaşındaki hasta annesini ziyaret etmek için Gazze’de olduklarını ve bölgede mahsur kaldıklarını belirtti. Yusuf, İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın güvenli geçişi garanti edemeyeceğini kaydetti.

Yusuf’un Gazze’de mahsur kalan kayınvalidesi Elizabeth El-Nakla, 13 Ekim’de paylaştığı videoda gözyaşlarına hakim olamayarak, “İnsanlık nerede? Dünyanın neresinde buna izin veren yürek var?” bu yaşlarda?” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu