Haber

20 Aralık Salı Hava Durumu: Bugün hava nasıl olacak? Yağacak mı?

Aralık ayının sonu yaklaşırken ülke genelinde hava sıcaklıklarında gözle görülür bir düşüş yaşandı. Yurdun bazı yerlerinde kar yağışı, bazı yerlerinde kuvvetli rüzgar ve bazı yerlerinde yağışlı hava var. Soğuk havanın ardından birçok vatandaş dışarı çıkmadan önce mevcut hava şartlarını kontrol ediyor. Peki bugün hava nasıl olacak? Yağacak mı? İşte 20 Aralık Salı günü İstanbul, Ankara, İzmir ve ülke genelinde hava durumu tahmini…

Bugün (20 Aralık) hava nasıl olacak?

En son değerlendirmelere göre; Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu (Eskişehir hariç), Karadeniz, Malatya, Erzincan, Tunceli, Kars ve Ardahan çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı kesimlerinin yurdumuzun genelinin parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde kuvvetli olması beklenen yağış; Kıyılarda yağmur, iç kesimlerde sulu kar ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI:Güney ve doğu kesimlerde hissedilir şekilde azalacağı ve ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGÂR: Kuzey yönlerden genellikle hafif ve orta mukavemetli; Marmara, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’de kuvvetli ve fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

20 Aralık Salı Ankara Hava Durumu

Ankara’da bugün hava sıcaklığının en yüksek 3 derece, en düşük -4 derece olması bekleniyor. Havanın sabah ilk saatlerde sisli ve puslu, öğle saatlerinde parçalı bulutlu ve akşam saatlerinde tekrar puslu olması bekleniyor.

20 Aralık Salı İstanbul Hava Durumu

İstanbul’da havanın akşam saatlerinde parçalı bulutlu, gündüz saatlerinde rüzgarlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının en yüksek 11 derece, en düşük 6 derece olacağı tahmin ediliyor.

20 Aralık Salı İzmir Hava Durumu

İzmir’de bugün en yüksek hava sıcaklığının 12 derece, en düşük 7 derece olacağı iddia ediliyor. Havanın gün uzunluğundan rüzgarlı akşama kadar gerçek katsayı ile bulutlu olacağı iddia ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu